Фотографування рослин для визначення

Started by nikolai yunakov, Jun 19, 2018, 05:31 pm

previous topic - next topic
Go Down

nikolai yunakov

Nadiya Sytschak
Admin · June 6 at 5:38pm
Шановні зоологи і не тільки зоологи!

Давно вже хочу написати, що рослини - це не комахи! На відміну від останніх - вони просто велетні, тому коли Ви фотографуєте лише квітку, або суцвіття, то це ніби Ви сфотографували лише голову або око комахи. Як би ботаніки виставляли вам для визначення лише голови комах, ну ще іноді додавали одну із ніг, то ви змогли б працювати з таким матеріалом?

Тому пишу ще раз, що для визначення рослини необхідно:
1) загальний вигляд рослини (фотографія має бути доброї якості та високої роздільної здатності - іноді цього досить для визначення).
2) Якщо рослина досить велика, то необхідні додаткові фотографії квітів, листків, стебла, плодів і т. п. (це залежить від родини або роду, до якого належить вид).

І ще прошу не забувати, що для визначення необхідно бачити опушення різних органів рослини, тому не захоплюйтеся кадруванням рослин, бо комахи мають розмір від кількох міліметрів до кількох сантиметрів (більшість), тоді як рослини від кількох сантиметрів до кількох метрів.

Для багатьох комах необхідно визначити кормову рослину, тому теж прошу не лінуватися, а зробити хоч один кадр рослини, а не виставляти для визначення невеликий відкадрований фрагмент листка, стебла або квітки, бо нам часто доводиться бути в ролі Шерлока Холмса, щоб по фрагменту визначити вид :)

Отже, давайте шанувати один одного й економити час, якого в нас і так обмаль.

Go Up